fot. Facebook

Platforma Obywatelska jest gotowa przyjąć uchodźców; to wynika z Konwencji Genewskiej i obecności Polski w Unii Europejskiej – zapewnił w piątek szef PO Grzegorz Schetyna.

Jak podaje PAP, szef PO powiedział: „My uratowaliśmy w 2015 roku Polskę przed niekontrolowanymi kwotami uchodźczymi. Było trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi kiedy bardzo twardo stawialiśmy w Brukseli kwestie solidarnego zaangażowania się w te sprawy, ale także pilnowania tego, żebyśmy mieli wpływ na to, kto do Polski może trafić”.

Schetyna pytany o to, czy Platforma Obywatelska jest gotowa, w geście solidarności, przyjąć uchodźców odpowiedział: „Oczywiście, Polska musi mieć tą solidarność i zawsze miała, miała w 2015 roku”. Jak podkreślił, to wynika z Konwencji Genewskiej i obecności Polski w Unii Europejskiej.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu szef PO zapytany przez dziennikarza TVP Info, czy jest za przyjęciem uchodźców do Polski odpowiedział: „Nie. Jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski”. Dopytywany, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy odparł: „tak, tak, Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców”.

źródło: PAP