Giżyccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, współpracując z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 11 osób podejrzanych o rozprowadzanie narkotyków w jednostkach wojskowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

W miniony poniedziałek (08.05.2017) na terenie powiatu giżyckiego doszło do zatrzymania 11 osób podejrzanych o handel narkotykami. Zlikwidowanie grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie jednostek wojskowych było efektem szeroko zakrojonych działań operacyjnych zainicjowanych przez giżyckich policjantów, przy ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej.

W grupie przestępczej działało 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz 6 osób cywilnych.  W miejscu zamieszkania członków grupy przestępczej zabezpieczono ponad 70 krzaków konopi indyjskich, amfetaminę,  marihuanę i akcesoria służące do ważenia narkotyków.  W sumie zabezpieczono ponad 1700 porcji narkotyków.

To nie jest pierwsza afera w tej jednostceCZYTAJ TU WIĘCEJ

Zgromadzone przez Żandarmerię Wojskową materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów posiadania i udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku. Za to przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

9 maja wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Sąd zastosował wobec nich dozory policyjne na czas prowadzonego postępowania.

Materiały w powyższej sprawie Żandarmeria Wojskowa przekazała Wydziałowi do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

KWP w Olsztynie / ws