Funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali 7 osób zamieszanych  w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności tej grupy sięgają wielu milionów złotych.

Agenci CBA zatrzymali dziś kolejne siedem osób podejrzanych m.in. o obrót fikcyjnymi fakturami VAT oraz o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych oraz przestępstwa prania pieniędzy.

Szacowana wartość uszczuplonego podatku VAT z ich działalności wynosi kilka milionów złotych. Zatrzymani reprezentują bądź reprezentowali spółki biorące udział w przestępczym procederze.

Zatrzymania miały miejsce w Krakowie i w okolicach Krakowa. Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością grupy.

Śledczy szacują,  że po uzyskaniu nowych dowodów, kwota strat Skarbu Państwa może się zwiększyć nawet kilkukrotnie.

Sprawę prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi  pod nadzorem w Prokuratury  Okręgowej w Warszawie. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Źródło: CBA