Zagarnęli pracownikom 25 milionów składek na ZUS! Były prominent PO ma problemy

3
7131
fot YT

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi śledztwo w sprawie naruszenia przez Zarząd Europejskiego Konsorcjum Kolejowego „Wagon” praw pracowniczych tysiąc pracowników .

Prezesem zarządu EKK Wagon jest Zbigniew Ch., to były prominentny  polityk Platformy Obywatelskiej. Byłe szefem klubu parlamentarnego PO w latach 2007 – 2009.  Jednak w październiku 2009 roku odwołano go z tej funkcji, gdy na jaw wyszły stenogramy jego rozmów z biznesmenami z branży hazardowej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim zawiadomiła prokuraturę, ze firma nie odprowadzała przez 3 lata składek do  ZUS. W tym okresie  zarząd miał także przywłaszczyć 25 milionów złotych przeznaczonych na ubezpieczenie społeczne w części opłacanej przez pracowników.

Postępowanie prokuratury obejmuje okres od 8 lutego 2012 r. do czerwca 2015 r.

ex

3 KOMENTARZE

 1. „PO było grupą przestępczą!”
  Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ