Dzień, na który czekają w stolicy wszyscy amatorzy dwóch kółek zbliża się coraz szybciej. 22 kwietnia kiedy sezon rowerowy zacznie się w Warszawie na dobre, każdy znajdzie coś dla siebie w kalendarzu imprez. Stawiając na sportową rywalizację powinien koniecznie wybrać start w wyścigu Vienna Life Team Maratony Rowerowe.Jeśli na rekreację – Europejską Rywalizację Rowerową i Rowerowy Maj, której partnerem jest Lang Team i Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.
Rowerem można jeździć po mieście praktycznie przez cały rok. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego środka transportu, będziemy zachęcać do przesiadki.
Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to jeden z najpopularniejszych cyklów  maratonów rowerowych w naszym kraju. Tylko w ubiegłym roku na starcie wszystkich wyścigów stanęło ponad 8000 kolarzy. Wśród nich są gwiazdy światowego formatu, jak choćby dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska, czy tegoroczny ambasador cyklu Dariusz Batek, wicemistrz świata w kolarstwie górskim. W inauguracyjnej rywalizacji zawodnicy będą mieli do pokonania 43 kilometry (dystans MINI), 65 (MEDIO) albo 86 kilometrów (Grand Fondo). To także najbardziej medialny cykl maratonów rowerowych. Zapowiedzi i relacje z wyścigów będzie można obejrzeć, posłuchać i przeczytać między innymi w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu, Fakcie, Przeglądzie Sportowym i Onecie.
Zawodnicy dostaną specjalne pakiety startowe. Wszystkie sześć z każdego wyścigu złożą się na specjalny Zestaw Kolekcjonera. Wszyscy chętni będą mogli spróbować jazdy, albo rozgrzać się przed zawodami na specjalnych trenażerach i w tandemie pokazać swój refleks wykonując ćwiczenia na urządzeniach, na których zwykł ćwiczyć Kamil Stoch czy Robert Kubica. Kibice też nie będą mogli narzekać. W strefie „Ciesz się życiem” czekają na nich wyjątkowe atrakcje a dodatkowo doradcy, którzy chętnie pomogą w zarządzaniu osobistymi finansami.
Szanse na zwycięstwo i zdobycie upominków będą mieli zawodnicy w 29 kategoriach wiekowych. W puli nagród są m.in. stroje kolarskie Quest, odżywki i suplementy Vitarade, opony CST czy akcesoria z firmy Harfa-Harryson. Specjalny bonus czeka na uczestników, którzy jako pierwsi zameldują się na Premii Shimano. Do wygrania są okulary i środki do pielęgnacji roweru tej marki.
Nieodłączną częścią każdego z wyścigów jest Parada Rodzinna. To niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną czy rozpoczęcia przygody z rowerem. 11-sto kilometrowa szybka i płaska trasa wokół Kępy Latoszkowej nie sprawi problemów nawet najmłodszym, którzy dopiero zaczynają jeździć. Trasa jest oznakowana i bardzo bezpieczna. Każdy z zawodników będzie miał mierzony czas jak w profesjonalnym wyścigu, a warunkiem uczestnictwa w paradzie jest posiadanie sztywnego kasku. Przejazd rozpocznie się o 11.15., ale rejestrować można się w biurze zawodów przy ulicy Kostki Potockiego już w piątek (21.04) w godzinach 16.00 – 19.00 i w sobotę (22.04) w godzinach 8.00 – 10.30. Na najmłodszych czeka na miejscu wiele innych niespodzianek i konkursów przygotowanych przez sponsora tytularnego i partnerów cyklu.