Białostoccy policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Juchnowiec Kościelny. Mężczyzna podejrzewany jest o uszkodzenie łopatą pojazdu 50-latki, która zaparkowała przed wjazdem na jego posesję. Kobieta wyceniła koszty naprawy toyoty na blisko 3 tys. zł.
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał wczoraj o godzinie 17.00 zgłoszenie od 50-letniej kobiety, że ktoś w jednej z miejscowości w gminie Juchnowiec Kościelny, uszkodził jej toyotę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z białostockiej patrolówki ustalili, że pokrzywdzona zaparkowała swoje auto przed bramą wjazdową do jednej z posesji a następnie udała się do pobliskiej apteki.
Po zakupach zauważyła, że toyota posiada cztery wgniecenia w karoserii w okolicy dachu oraz drzwi od strony kierowcy, a także liczne zarysowania na szybach z lewej strony. Dalsze czynności doprowadziły policjantów do 49-letniego właściciela zablokowanej przez toyotę posesji, który przyznał się do jej uszkodzenia. Jak wyjaśnił funkcjonariuszom widząc zaparkowane przed bramą wjazdową auto wziął łopatę i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość kierowcy. Pokrzywdzona straty wyceniła na blisko 3 tysiące złotych.
Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 49-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz zarówno sprawą uszkodzenia pojazdu, jak i jego nieprawidłowego zaparkowania przez 50-latkę zajmie się sąd.
źródło: KMP w Białymstoku