Uczniowie jednej z brytyjskich podstawówek odbyli dwudniową wycieczkę szkolną z imamem, opisywanym przez brytyjski trybunał High Court jako popierającym ekstremistyczne stanowiska islamskie.

Dzieci w wieku 6-8 lat ze szkoły podstawowej Kilmorie, spotkały się z Shakeelem Beggem w Centrum Islamskim Lewisham w celu omówienia islamu. Szczegóły i zdjęcia z tej osobliwej wycieczki szkolnej zostały opublikowane na stronie internetowej ośrodka, ale szybko zostały usunięte.

Centrum Islamskie zachwala Begg’a, opisując go jako osobę idealną do przekazywania jego wiedzy o islamie dzieciom. Natomiast Tom Wilson z Towarzystwa Henryka Jacksona- krytykującego islamskiego radykała, potępił tę wizytę i określił ją mianem „nie do przyjęcia”. Powiedział, że szkoły są zobowiązane nie narażać swoich uczniów na kontakty z kimkolwiek, mającym związki z ekstremizmem. –Szkoły podlegają ustawowym obowiązkom, które wyraźnie zabraniają ujawniania uczniów ekstremistom- powiedział Wilson.

Podstawówka, która wpadła na pomysł tej wycieczki broni się, twierdząc, że promuje „brytyjskie wartości tolerancji dla ludzi różnych religii i przekonań, a taka nauka jest częścią Narodowego Programu Nauczania”.

Islamski imam, do którego wysłano dzieci z wizytą ma już na swoim koncie wyrok za wyraźne promowanie i zachęcanie do przemocy w celu wspierania islamu poprzez radykalne apele do szeregu ekstremistycznych środowisk islamskich. Begg zyskał też złą sławę jako imam meczetu, który odwiedzali zabójcy żołnierza armii brytyjskiej- Lee Rigby’ego, w 2013r.

 

mb