PIŁA: Pomazał obraz w kościele sprajem

Policjanci z pilskiej patrolówki zatrzymali sprawcę zniszczenia obrazu Miłosierdzia Bożego w Kościele Świętej Rodziny w Pile. Do zatrzymania doszło zaraz po zdarzeniu w wyniku podjętej przez mundurowych penetracji terenu za sprawcą. Podejrzany to 31-letni mieszkaniec Trzcianki. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.
10 kwietnia br. policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 31-letniego mieszkańca Trzcianki, który dokonał dewastacji w Kościele.
Około godz. 15.00 mężczyzna wszedł do Kościoła Świętej Rodziny w Pile i umyślnie zniszczył obraz Miłosierdzia Bożego malując po nim farbą w sprayu. Wstępnie straty oszacowano na kwotę około 10 tysięcy zł na szkodę Parafii Rzymskokatolickiej w Pile.
Do zatrzymania doszło bezpośrednio po zdarzeniu w wyniku penetracji terenu podjętej za sprawcą przez policjantów z patrolu. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak nie wyjaśnił motywów swojego działania.
Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem przebywania w miejscach kultu religijnego oraz poręczenie osoby godnej zaufania.
Sprawca był już wcześniej notowany przez Policję za przestępstwa przeciwko mieniu.
Magdalena Marchwant/ RK