Policjanci kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o postrzelenie z broni palnej dwóch osób. Zdarzenie miało miejsce w środę na terenie Elbląga. W wyniku postrzelenia dwaj bracia:  20 i 30-latek trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno poszkodowani jak i sam zatrzymany byli wcześniej notowani i karani.
Jak poinformował w sobotę oficer prasowy elbląskiej policji podkom. Krzysztof Nowacki, 35-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie Elbląga. Podejrzany nie miał przy sobie broni.
Według policjanta, domniemanego sprawcę strzelaniny wytypowano i zatrzymano, dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy pionu kryminalnego, którzy ustalili miejsce jego pobytu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, wydanym przez prokuraturę. Został umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie czeka na przedstawienie zarzutów.
W strzelaninie, do której doszło w środę po południu na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu, ranni zostali dwaj bracia w wieku 20 i 30 lat. Sprawca oddał w ich kierunku kilka strzałów. Obaj mają rany postrzałowe nóg, obrażenia nie zagrażają ich życiu.
Policja podejrzewa, że zdarzenie mogło mieć charakter porachunków przestępczych. Zarówno podejrzany, jak i poszkodowani byli w przeszłości notowani przez policję i karani.

iar/KMP Elbląg