W piątek. 13 kwietnia  młoda kobieta została zaatakowana przez mężczyznę, który używając przemocy zabrał jej pieniądze. Dwie godziny później sprawcę rozboju zatrzymali miechowscy policjanci.

Do zdarzenia doszło przed południem na stacji kolejowej w Szczepanowicach. Około godziny 11.00, 19-letnia mieszkanka gminy Miechów została zaczepiona przez mężczyznę, kiedy oczekiwała na przyjazd pociągu. Niestety na stacji nie było innych osób, które mogłyby pomóc dziewczynie. Najpierw napastnik zażądał pieniędzy a kiedy ich nie otrzymał, zaatakował kobietę. Przytrzymując swoja ofiarę i szarpiąc za włosy zabrał jej pieniądze – niespełna trzy złote – i uciekł z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności, rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy i niespełna dwie godziny po zgłoszeniu zatrzymali sprawcę rozboju. 52-letni mieszkaniec gminy Miechów trafił do policyjnego aresztu, gdzie przed wykonaniem dalszych czynności procesowych musiał najpierw wytrzeźwieć – badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Sprawca usłyszał już zarzut, za dokonanie rozboju grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

KWP Kraków