Na oficjalnej stronie Kremla opublikowano deklarację o dochodach Władimira Putina. Prezydent Rosji  zarobił około 8,8 mln rubli w 2016 roku. Czyli ponad 600 tysięcy złotych. Dla porównania, rok wcześniej dochód głowy państwa wyniósł 8,9 mln rubli. Tak wynika z deklaracji rozmieszczonej na stronie Kremla.
W 2014 roku dochód przywódcy Rosji wyniósł 7,6 mln rubli. W 2015 roku Putin podjął decyzję o obniżeniu swojego wynagrodzenia o 10%.
W 2015 roku rosyjski prezydent zadeklarował działkę, mieszkanie, garaż, a także mieszkanie i miejsce garażowe w użyciu. Z majątku ruchomego Putin zadeklarował samochody GAZ M-21, GAZ M-21-P, Niwę i przyczepę samochodową „Skif”. Własnością Władimira Putina jest działka o powierzchni 15 arów, mieszkanie o powierzchni 77 m2 i garaż o wielkości 18 m2. Głowa państwa użytkuje też mieszkanie o powierzchni 153 m2 i miejsce garażowe o wielkości 18 m2.

Można by powiedzieć, że nie za bogato, gdyby to było wszystko co posiada Putin. Ale o ujawnieniu nieoficjalnego majątku nie może być mowy.

Według niektórych Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie, a jego majątek to 200 mld dolarów – tak twierdzi Bill Browder, jeden z największych zagranicznych inwestorów w Rosji, szef Hermitage Capital Management. Jeśli jest to prawdą, to Putin wyprzedziłby choćby  Billa Gatesa, który wg „Forbesa”, dysponuje majątkiem wartym 78 mld dolarów.

es