23-letni pakistański student został pobity na śmierć przez tłum w uniwersyteckim kampusie, po tym jak został oskarżony o głoszenie bluźnierczych poglądów. W tej sprawie, co najmniej 10 osób zostało aresztowanych. W zbrodni brał jednak udział tłum 600-700 studentów osób.

Mashal Khan – student wydziału dziennikarskiego Uniwersytetu Abdulla Wali Chana Mardana – został pozbawiony pobity w czwartek, 13 kwietnia, przez tłum studentów, którzy wołali: „Allahu Akbar”.
– Został pobity pałkami, cegłami i dłońmi. jego ciało zmasakrowano.  – powiedział szef policji, Niaz Saeed. Atak na Khana nastąpił po rzekomym umieszczeniu przez niego wpisu na Facebooku, który uznano za bluźnierczy.
Jego nauczyciel natomiast stwierdził: – Nigdy nie słyszałem, aby mówił coś kontrowersyjnego przeciwko religii.
W efekcie nauczyciele musieli zamknąć Khana w pokoju dla jego bezpieczeństwa. To jednak nic nie dało: – Rozgniewani studenci wyrwali drzwi i wdarli się do pokoju – mówi szef lokalnej policji Mohammad Alam Shinwari. Mashal Khan został wyrzucony z drugiego piętra domu studenckiego. „Jego nagie ciało zostało pocięte na kawałki przez tłum”- napisali jego znajomi na Facebooku.

ex