Kilkudziesięciu policjantów, psy tropiące, antyterroryści, oddziały prewencji, funkcjonariusze kryminalni i dochodzeniowi z kilku jednostek, to obraz działań, które miały miejsce w rejonie Sulechowa. Celem tej policyjnej akcji było wytypowanie i zatrzymanie napastników odpowiedzialnych za uprowadzenie i pobicie 25-latka. Funkcjonariusze szybko i skutecznie doprowadzili do zatrzymania trzech mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn.
W środę, 12 kwietnia br. rano na przystanku autobusowym w Swarzynicach w powiecie zielonogórskim doszło do uprowadzenia młodego mężczyzny. 25-latek został wciągnięty do busa. Napastnicy wywieźli go do lasu i zaczęli bić. Przywiązany do drzewa 25-latek zdołał się jednak uwolnić i wezwać pomoc. Obecnie przebywa w szpitalu.
Świadkowie zdarzenia natychmiast powiadomili Policję, która niezwłocznie podjęła działania pościgowo-blokadowe. Do akcji skierowano policjantów różnych pionów i jednostek. Biorą w niej udział policjanci z oddziałów prewencji, kryminalni, śledczy, przewodnicy z psami tropiącymi oraz antyterroryści. Miejscowym policjantom pomagają koledzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Łącznie zaangażowanych jest ponad 60 mundurowych.
Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie i pobicie 25-latka. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury w Świebodzinie będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy. Za to przestępstwo wszystkim zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

KWP w Gorzowie Wlkp. / mg