Brunon K., nazywany  „bomberem z Krakowa”,  zeznawał dziś w Krakowie w sprawie zbrodni sprzed 19 lat. Chodzi o morderstwo studentki religioznawstwa Katarzyny Z., której skórę wyłowiono z Wisły w 1998 roku. Brunon K. dotychczas został skazany za planowanie zamachu na polski Sejm. Czy „bomber” ma związek  z zamordowaniem Katarzyny Z.? Prokuratura na ten temat nie chce ujawniać szczegółów.

CZYTAJ TU O TEJ ZBRODNI

W środę, 12 kwietnia, Brunon K. był  przesłuchany w Prokuraturze Krajowej w sprawie zamordowania i oskórowania Katarzyny Z.
Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Katarzyny Z. Do zabójstwa studentki religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie doszło 19 lat temu.
Nieznany dotychczas sprawca z części ciała zamordowanej kobiety zdjął skórę. W styczniu 1999 roku skóra ta została odnaleziona w Wiśle w Krakowie przez załogę barki rzecznej.
– W toku tego śledztwa w charakterze świadka przesłuchany został Brunon K. Z uwagi na dobro śledztwa, na jego obecnym etapie, prokuratura nie informuje o okolicznościach, na które zeznania składał Brunon K.– informuje prokurator Piotr Krupiński.
ex