TYLKO U NAS: Ścigany przez FBI Polak chce zabić Trumpa (FILM)

0

FBI szuka mężczyzny, który okradł magazyn broni oraz wysłał antyrządowy manifest do Białego  Domu. Józef Jakubowski, grozi w nim śmiercią  Donaldowi Trumpowi. – To bardzo niebezpieczny i uzbrojony  człowiek- ostrzegają agenci FBI.

Józefa Jakubowskiego ma 32 lata i pochodzi z Janesville w stanie Wisconsin. Jest Polakiem z pochodzenia. Szuka go ponad 150 funkcjonariuszy organów ścigania. We wtorek (4 kwietnia), około  20:40 okradł magazyn broni „Armageddon Supplies” w Janesville,  Zabrał ze sobą 16 wysokiej klasy sztuk  broni palnej. W tym co najmniej dwa karabiny szturmowe. Po czym wsiadł do samochodu i odjechał.   Trzydzieści minut później znaleziono spalone auto Jakubowskiego. Według władz planuje on „akt masowej agresji z naciskiem na prezydenta Trumpa”. W okręgu szkolnym Janesville postanowiono odwołać zajęcia szkolne, w obawie przed zamachowcem.

– Zasadniczo jest on zły na wszystkich urzędników rządowych –  powiedział na konferencji prasowej Robert Spoden, szeryf w hrabstwie Rock:  – Nie jest ważne, czy to prezydent, czy miejscowi urzędnicy. On w zasadzie ma niechęć do każdego, kto ma władzę lub jest reprezentantem rządowej władzy.

Jakubowski wysyła do Donalda  Trumpa 161-stronicowy manifest, który jest swoistą listą niesprawiedliwości ze strony rządu wobec  społeczeństwo: –  Nie ma w nim nic naprawdę konkretnego na przykład  „byłem w taki a taki sposób krzywdzony”. To tylko spis jego poglądów. Choćby takich, że  rząd działa jak terroryści, gdyż  zniewala ludzi i tworzy prawo, które on uważa za niedopuszczalne.

W swoim manifeście Jakubowski stwierdził też, że gotów jest zabić Donalda Trumpa, aby – jak to  wyraził –  „zabijając jednego polityka, uratować cale społeczeństwo”.  FBI dysponuje filmem na którym widać, jak Jakubowski wrzuca do skrzynki na poczcie list do Białego Domu i mówi: „Tą twarz zapamiętasz na zawsze. Gra się zaczęła!”.

FBI wyznaczyło nagrodę w wysokości 10.000 dolarów za informacje, które doprowadzą do ujęcia podejrzanego.

jasz

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ