ŻYRARDÓW: Szkoły oczarowały gimnazjalistów

0
„Dobre Szkoły Blisko Ciebie” – pod taki hasłem po wieloletniej przerwie w żyrardowskiej Resursie odbyły się 4 kwietnia Targi Edukacyjne organizowane przez Powiat Żyrardowski. Była to prezentacja oferty edukacyjnej wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół pokazali, że warto u nas uczyć się, a bogata oferta zaspokoi wszelkie ambicje od zawodowych po naukowe.
Inwencja twórcza młodzieży przechodziła granice poznania. Każdy chciał zachwycić, oczarować, przykuć choć na chwilę uwagę klienta. Klientela zaś nie byle jaka! Gimnazjaliści są wyjątkowo wymagającą grupą odbiorców, tym bardziej trzeba docenić starania szkół. Atrakcji nie zbrakło, tak jak nie zabrakło gości. Byli starostowie Wojciech Szustakiewicz i Grzegorz Dobrowolski, prezydent Wojciech Jasiński, szefowie oświaty powiatowej Adam Lemiesz oraz miejskiej Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz, prasa, radio i telewizja. Najważniejsze jednak, że byli uczniowie i rodzice. Każdy na pewno znalazł coś dla siebie, przede wszystkim konkretną i rzetelną informację o ofertach edukacyjnych. Nic tak jednak nie przekonuje jak działanie, a przecież podczas targów na scenie i przy kuchni działo się bardzo dużo. Były pokazy flambirowania, carvingu, ratownictwa medycznego, fryzjerski, kosmetyczny i zdobienia stołów świątecznych. O podniebienia dbali gastronomicy, którzy ledwo co wrócili z zagranicznych praktyk. Polała się grecka mrożona kawa, świeżutkie soki strumieniami wypełniamy szklanice, a na stołach królowały przekąski i potrawy już świąteczne. Czas między zwiedzaniem stoisk a oglądaniem prezentacji multimedialnych szkół wypełniało spotkania z robotami lego, z doradcami zawodowymi oraz zieloną energią, bo przecież odnawialne źródła energii są w ofercie nauczania żyrardowskich szkół.
Targi Edukacyjne w Resursie na pewno dały absolwentom gimnazjów pełną wiedzę o ofercie edukacyjnej powiatu żyrardowskiego. Pokazały, że żyrardowskie szkoły mają czym się pochwalić, a ich baza dydaktyczna i wyposażenie są coraz lepsze. Z tym przesłaniem na pewno za rok będzie zorganizowana kolejna edycja wydarzenia.
Organizatorem przedsięwzięcia był Powiat Żyrardowski przy współpracy Prezydenta Żyrardowa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ