Znany bokser w gangu stręczycieli

0

Gang sutenerów dział bezkarnie  na Kaszubach od wielu lat.  Alfonsi zmuszali kobiety do prostytucji, a pobierali od nich  opłaty za rzekomą. Taki mieli nieskomplikowany sposób na życie, i zarabianie na nie. Na każdego jednak kiedyś przychodzi koniec. Czasami klęska następuje szybko a innym razem nieco to  trwa. Tak było w tym przypadku.   Pierwsze zatrzymania miały miejsce w styczniu tego roku, kolejne wczoraj, 4 kwietnia. Wśród zatrzymanych stręczycieli jest znany bokser wagi ciężkiej Marcin R.

– W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku od lipca 2015 roku, zostały zatrzymane 4 kwietnia 2017 roku dwie kolejne osoby, Są to  mężczyźni w wieku 25 lat oraz 39 lat, mieszkańcy powiatu kościerskiego.  – poinformowała  Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymany 39-latek jest znanym bokserem, był trzykrotnie amatorskim mistrzem Polski w wadze superciężkiej.

 Ja podała prokuratura, podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, poprzez pobieranie opłat za tzw. ochronę.

Pobierane opłaty były w wysokości od 300 do 500 złotych tygodniowo od jednej prostytutki. W zarzutach wymienia się  trzy takie osoby.

Przyjęto, że podejrzani zajmowali się stręczycielstwem od stycznia 2015 roku do stycznia 2017 roku. Działo się to  na terenie powiatów  kościerskiego oraz kartuskiego.

Podejrzani jednak nie przyznali się do przedstawionych zarzutów i odmówili składania  jakichkolwiek wyjaśnień.

Wobec 25-letniego podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.  Natomiast wobec 39-letniego podejrzanego skierowano do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Na wcześniejszym etapie postępowania,  31 stycznia tego roku,  doszło do zatrzymania trzech innych osób – dwóch obywateli Bułgarii w wieku 35 lat i 39 lat oraz 35-letniej Polki. Wszystkim zarzucono ułatwianie prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji.

To dzięki tym osobom trafiono  na ślad kolejnych sutenerów, którzy zostali zatrzymani 4 kwietnia. Podejrzanym grozi zatem kara pozbawienia wolności do 7 lat 6 miesięcy.

– Przestępstwo z art. 204§ 2k.k. – polegające na czerpaniu korzyści majątkowych z prostytucji – zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Przy czym z uwagi na przyjęcie uczynienia sobie z popełnienia przestępstw stałego źródła dochodu – górna granica ustawowego zagrożenia może być zwiększona o połowę. – dodaje prokurator Tatiana Paszkiewicz.

Ed/ POG

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ