Sąd Rejonowy w Wejherowie, zamiejscowy IX Wydział Karny z siedzibą w Pucku,  skazał 31-letniego mężczyznę za zabicie 3 kotów. Wymierzono mu karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Pucku oskarżyła  mieszkańca gminy Puck  o uśmiercenie – ze szczególnym okrucieństwem – trzech kotów.  Jak ustalono, sprawca 22 listopada 2016 roku udusił kotkę oraz przerwał rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym dwóm młodym kotom.  

O sprawie została zawiadomiona, 23 listopada 2016 roku, Komenda Powiatowa Policji w Pucku. W wyniku przeszukania posesji, położonej w jednej z miejscowości gminy Puck, ujawniono zwłoki trzech kotów. Doszło także do zatrzymania właściciela posesji. 

Skazujący wyrok  zapadł 16 marca 2017 roku. Mężczyzna został oskarżony o uśmiercenie zwierząt, tj. o czyn z art. 35 ust.1 i 2 ustawy o ochronie zwierząt. Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił m.in., że koty mu przeszkadzały.

– Mężczyzna za zarzucany mu w akcie oskarżenia czyn, został skazany na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne. – informuje Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku – Wobec oskarżonego orzeczono również m.in. nawiązkę na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.    

Wyrok nie jest prawomocny.