Trzej funkcjonariusze policji zostali zatrzymani na zlecenie krakowskiego zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej, prowadzącego śledztwo w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina – poinformował prokurator Piotr Krupiński.

WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE TU

To kolejni funkcjonariusze policji zatrzymani w tej sprawie – w areszcie przebywają już trzej byli i obecni policjanci, którym zarzucono m.in. niedopełnienie obowiązków oraz poplecznictwo, czyli utrudnianie postępowania karnego – co zdaniem prokuratury skutkowało niewykryciem sprawcy zabójstwa i jego pomocników przez blisko 19 lat.

8 marca 2017 roku na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali trzech funkcjonariuszy, w tym dwóch w czynnej służbie w Policji: Andrzeja K., Bogusława P. i Pawła W.

– Zatrzymania tych osób wiążą się z ujawnionymi nieprawidłowościami w sprawie prowadzenia postępowania w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Iwony Cygan. Chodzi o niedopełnienia i przekroczenia uprawnień oraz utrudnianie tego śledztwa (m.in. przestępstwo z art. 231 par. 2 kodeksu karnego zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności). W czwartek (9 marca 2017 r.) prokurator ogłosi zarzuty i przesłucha zatrzymanych w charakterze podejrzanych -mówi prokurator Piotr Krupinski – Naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

CZYTAJ TEŻ TU

 PK