Tomasz Stockinger wystąpił w miniony piątek w płockim Domu Darmstadt. W kameralnym koncercie zatytułowanym „Już nie zapomnisz mnie” artysta przypomniał znane piosenki z okresu międzywojennego, nawiązując do twórczości m.in. Henryka Warsa czy Jerzego Jurandota.

Płocczanki, które wybrały się na piątkowy recital do Domu Darmstadt, na wyjątkowy Dzień Kobiet nie musiały czekać do środy. Tomasz Stockinger, który tym razem wcielił się w rolę szarmanckiego śpiewaka, sprezentował publiczności wieczór pełen śmiechu i wzruszeń.

Biorąc na warsztat repertuar przedwojenny, nawiązując przy tym do dawnych gwiazd polskiego kina, takich jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński czy Antoni Fertner, Stockinger dotknął obszarów naturalnie wywołujących nostalgię. Swoim donośnym, niskim głosem aktor uwodził zgromadzone kobiety, do których często podczas recitalu zwracał się bezpośrednio. Pomiędzy wykonywanymi wraz z pianistą Stefanem Gąsieńcem utworami, artysta dzielił się z publicznością m.in. zabawnymi anegdotami z planów filmowych. Przeplatając przedwojenne piosenki z licznymi żartami, różnorodnymi opowieściami i wspomnieniami, Tomasz Stockinger oczarował słuchaczy, którzy znane przeboje śpiewali razem z aktorem.

Podczas koncertu wybrzmiały utwory takie jak „W małym kinie”, „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Ostatnia niedziela”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Wspomnij mnie”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Sexasapil”, ale także kompozycje zagraniczne, jak „Summertime” z opery „Porgy i Bess” George’a Gershwina.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przypomina o koncercie Big Bandu POKiS, który odbędzie się w najbliższy piątek (10 marca) o godzinie 18 w sali koncertowej przy ul. Tumskiej 9a. Wstęp na bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w Bileterii POKiS.