fot. suPolicja

Prokuratorzy oraz policjanci z Gorzowa Wlkp. zaangażowani są w ustalenie przyczyn i okoliczności związanych ze stanem zdrowia dwulatki określanym jako ciężki. Do sprawy śledczy zatrzymali 29-letnią matkę dziecka oraz jej o trzy lata młodszego konkubenta. Zebrany dotąd materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz znęcania. Prokuratura i Policja będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

29 marca bzałoga pogotowia ratunkowego przewiozła dwuletnią dziewczynkę na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie Wlkp. Jej stan według medyków określany był jako ciężki. Posiadała m.in. poważne obrażenia głowy. Jeszcze tego samego dnia dziewczynka była operowana. W związku z wątpliwościami dotyczącymi przyczyn powstania tych obrażeń, do sprawy zatrzymano 29-letnia matkę dziecka oraz jej 26-letniego konkubenta. W chwili zatrzymania znajdowali się pod działaniem alkoholu. Kobieta miała 0,10 mg/l, a mężczyzna 0,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Śledczy przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zamieszkania, które zostaną wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Czynności śledczych wspierane są także przez policjantów prewencji oraz dzielnicowych. Istotne będą także zeznania świadków w tym sąsiadów w kontekście informacji o sytuacji rodzinnej tych osób. Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-letniemu mężczyźnie zarzutu związanego ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Intensywna praca prokuratorów oraz policjantów skutkowała postawieniem dodatkowo zarzutu znęcania psychicznego i fizycznego. Śledczy wnioskować będą o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wykonane dotychczas w przedmiotowej sprawie czynności nie dały podstaw do przedstawienia zarzutów matce dwulatki. Została ona przesłuchana z uprzedzeniem.

To początek postępowania przygotowawczego, które przybrało status śledztwa. Prokuratura, która jest gospodarzem sprawy oraz Policja prowadzą intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy.

KWP w Gorzowie Wlkp. / mg