W kilku amerykańskich miastach międzynarodowy Instytut Schillera zorganizował akcje, w trakcie których rozdawano Amerykanom ulotki, by zapoznać ich z „realną sytuacją w Ukrainie” – poinformował portal Ruchu LaRouche związany z instytutem.
Akcja została zorganizowana z okazji 3. rocznicy Euromajdanu. Zdaniem aktywistów do zamachu stanu w Ukrainie przyczynili się miliarder Soros i członkowie administracji Baracka Obamy. Uważają oni również, że obecne działania skierowane przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi mogą doprowadzić do nowej kolorowej rewolucji, ale tym razem w Stanach Zjednoczonych.Akcja otrzymała nazwę Dzień Prawdy.„Ruch LaRouche przeprowadza na Manhattanie Dzień Prawdy i apeluje do Amerykanów, by nie usprawiedliwiali kolorowej rewolucji Sorosa/Obamy w Ukrainie w 2013 roku”.
Ulotki, opatrzone hasłem „Ci sami ludzie, którzy kłamali nam na temat Ukrainy, kłamią na temat Trumpa? Z tego samego powodu?”, opublikowano na stronie internetowej ruchu.

Lider ruchu, działacz polityczny i filozof Lyndon LaRouche powiedział, że w wyniku zamachu stanu w Kijowie trzy lata temu do władzy doszli „naziści”, których popierali Soros i Obama.

NS