Warszawska Kolei Dojazdowa uruchomiła nowy systemu informacji pasażerskiej. Dzięki temu podróżni czekający na przystankach, mogą śledzić lokalizację pociągu. Zamontowane monitory pokazują informacje  o czasie przyjazdu kolejki, ile tego czasu zostało do przyjazdu oraz  o opóźnieniach i utrudnieniach na linii.
Oddanie do użytku nowego systemu informacji pasażerskiej odbyło się uroczyście 9 lutego.  Jednak nadal trwa testowanie  systemu informacji pasażerskiej Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD).
Wszystko przez to, że ten mechanizm  będą obsługiwać  osoby, które jeszcze są szkolone, aby całość funkcjonowała potem bez problemów.
Samo testowanie  rozpoczęło się już pod koniec listopada ubiegłego roku. Władze WKD przyjmowały wtedy ewentualne uwagi od pasażerów o działaniu nowej technologii.
Dotyczyły one głównie czcionek napisów, co zostało zmienione i aktualnie nie wpływają uwagi na temat działania  systemu informacji pasażerskiej – informuje rzecznik prasowy WKD  Krzysztof Kulesza, a  pasażerowie ogólnie chwalą sobie tą nowość.
Od teraz czekając na kolejkę mogą widzieć, gdzie ona sie znajduje i ile czasu zostało do jej przybycia.
Przedtem gdy pociąg się spóźniał nie było wiadomo za jaki czas pojawi się na miejscu, chyba że pracownik przez megafon podawał przybliżony czas przyjazdu.
To fajna sprawa, bo jak się czeka to ma się to wszystko pod kontrolą, do tego człowiek nie musi non stop patrzeć na zegarek i zastanawiać się czy kolejka przyjedzie na czas – mówią uczniowie dojeżdżający do szkoły średniej w Warszawie.
Zadanie zrealizowano dzięki projektowi współfinansowanego przez Szwajcarię  „Rozwój systemu publicznego transportu pasażerskiego w aglomeracji warszawskiej poprzez zwiększenie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa Warszawskiej Kolei Dojazdowej”.
am
fot. wkd

Zobacz również: