W dniach 1-8 marca 2017 r. w POCZEKALNI PKP w Grodzisku Mazowieckim będziemy gościć wystawę prac Zdzisława Beksińskiego pt. „Beksiński nieznany”.
Jest to mało znany dorobek artysty, obejmujący głównie prace fotograficzne z lat pięćdziesiątych XX w. – od fotografii malarskiej w której artysta pokazuje nam swoją wrażliwość na piękno, poprzez fotografię kreacyjną, gdzie w sposób wyraźny zauważamy jego zacięcie reżyserskie, aż po fotografię drastyczną, w której wyraźnie widzimy jego lęki.
Na wystawie zobaczymy fotomontaże komputerowe, które pozwalają artyście w dojrzałym już okresie działań twórczych na kontynuację pasji fotograficznej. Widzimy ciekawe pomysły na przetworzenie klasycznych tematów takich jak sylwetka ludzka, twarz czy pejzaż przy pomocy programów komputerowych .
Naszym zdaniem najciekawsza jest jednak ta część wystawy, na której prezentowana jest grafika komputerowa. Znakomity warsztat artysty oraz ogrom pracy, jaki wkładał w każde tworzone dzieło przynoszą fantastyczny efekt przy stosunkowo prostych środkach wyrazu. Artysta porusza się bardzo oszczędnie w prezentowanych formach uzyskując zadziwiające efekty.
Wystawę uzupełniają filmy dokumentalne pochodzące ze zbiorów rodziny Beksińskich:
  • „Dr. Jimmy” dokument o Tomaszu Beksińskim (40 min)
  • 17 chwil z życia artysty (25 min)
  • „Inside” 22 minutowy dokument z taśm archiwalnych artysty
  • wywiad ze Zdzisławem Beksińskim (53 min)
Gorąco zachęcamy szkoły do skorzystania z darmowych lekcji dot. twórczości Beksińskiego. W celu rezerwacji lekcji i ustalenia dnia i godziny prosimy o kontakt pod numerem tel. 785 019 500.
2 marca 2017 r. (czwartek) zapraszamy serdecznie na lekcję o Beksińskim dla wszystkich zainteresowanych. Na spotkanie zapraszamy o godz. 18:00 do Poczekalni PKP na Dworcu Kolejowym w Grodzisku Mazowieckim.
Aby jak najwięcej osób mogło skorzystać i zobaczyć wystawę Beksińskiego, na czas trwania wystawy Poczekalnia PKP zmienia swoje godziny otwarcia.

pn-pt – czynna w godz. 7-20

sb-ndz – czynna w godzinach 12-20

 

Zobacz również: