86. rocznica objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku

0
W dniu 22 lutego 1931 r. w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, miało miejsce pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”. Usłyszała też od Pana Jezusa następujące słowa: „Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały”. (Dz.48)

W tym roku obchodzimy kolejną – 86.rocznicę tego wydarzenia. Z okazji tej uroczystości zapraszamy 22 lutego 2017r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy pl. Stary Rynek 14/18.

W tym dniu w Sanktuarium Msze św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i 15:30. Natomiast o godzinie 15:00 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (w ciszy), która zakończy się błogosławieństwem o godz.21:00.
Przez cały dzień będzie można także oglądać wystawę artystyczną pt. „Nie w piękności farby ani pędzla wielkość tego obrazu… 86.rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku”.

Ze względu na rozbudowę Sanktuarium, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Mostowej 2 w Płocku. Uroczysta Msza św. w płockiej katedrze rozpocznie się o godzinie 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Roman Marcinkowski. Oprawa muzyczna Mszy św. w wykonaniu zespołu Bemolla.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach tej rocznicy, zarówno mieszkańców Płocka, jak i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego z Polski i z zagranicy, abyśmy wspólnie mogli czerpać łaski ze źródła miłosierdzia, jak napisała w „Dzienniczku” Siostra Faustyna: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie”. (Dz. 327)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ