W przyszłą sobotę w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki,w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa,  zagości jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych – Przemysław Strączek. Wraz ze swoim projektem pn. Przemek Strączek & Asian Strings Collective „Three Continents” wystąpi 25 lutego o godzinie 18 w sali koncertowej POKiS. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) od poniedziałku do piątku,w godzinach 8:00-15:30, a także na www.pokis.infoserw.pl.

Przemek Strączek & Asian Strings Collective „Three Continents” to nowy projekt muzyczny Przemysława Strączka z udziałem artystów z Azji i Ameryki Południowej. Fascynacja klimatem Dalekiego Wchodu zainspirowała muzyka do wykorzystania elementów kultury azjatyckiej w swojej twórczości.  Wiosną 2015 roku projekt po raz pierwszy został zaprezentowany w Singapurze w ramach Shaw Foundation Symphony Stage w Ogrodach Botanicznych. Muzyka zespołu to kompozycje lidera w stylistyce jazzu, muzyki improwizowanej, eksperymentalnej oraz world music. Atutem projektu jest muzyczne połączenie kultury polskiej, europejskiej, azjatyckiej i południowo-amerykańskiej z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów chińskich tj.guzheng i erhu oraz instrumentów perkusyjnych. W skład zespołu wchodzą muzycy z trzech kontynentów: Przemysław Strączek (Polska), Xu Fengxia (Chiny), Michał Kapczuk (Polska), Tomas Celis Sanchez (Meksyk).

Koncert grupy Przemek Strączek & Asian Strings Collective odbędzie się 25 lutego o godz. 18 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a). Ceny biletów: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu). Bilety są jeszcze dostępne w Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.

Zobacz również: