Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego przy współpracy z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego KSP zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzież z włamaniem do dwóch pojazdów i włamanie do sklepu oraz usiłowanie kradzieży bankomatu. Po przedstawieniu zarzutów, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Nowego Dworu Mazowieckiego podczas patrolu nocnego w Zakroczymiu zauważyli, jak nieznani sprawcy staranowali samochodem witrynę sklepową i usiłowali ukraść bankomat. Funkcjonariusze niezwłocznie zareagowali i w pościgu zatrzymali trzech mężczyzn: 30-letniego Andrzeja W., 37-letniego Jarosława K. i 33-letniego Arkadiusza K.

Jak ustalili policjanci, wcześniej mężczyźni na terenie powiatu płońskiego skradli dwa samochody; ciężarowego mercedesa i vw. Przy pomocy jednego z tych pojazdów staranowali witrynę jednego ze sklepów w Zakroczymiu i usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do bankomatu.

Policjanci ustalili również, że na miejscu było pięciu mężczyzn. Do zatrzymania pozostało dwóch z nich.

Dzięki wsparciu kryminalnych z Komendy Stołecznej kilka dni po zdarzeniu w ręce policjantów wpadli dwaj poszukiwani: 41-letni Adam K. i 30-letni Paweł Z.

Nadzorujący sprawę prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów i usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Dodatkowo 37-letni Jarosław K. odpowie za znieważenie policjantów.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

(KSP / mw)

Zobacz również: