Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Śródmieście skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Mateuszowi T. i 23-letniemu Kacprowi S. oskarżając ich o zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu.
W ubiegłym roku Mateusz T. i Kacper S. zawiadomili Państwową Agencję Atomistyki w Warszawie – zostawiając wiadomość na jej stronie internetowej-  o rzekomej produkcji przez ich kolegę ze studiów bomby atomowej. Stwierdzili też,  że zamierza jej  użyć. Wiadomość zamieścili korzystając z komputera znajdującego się na terenie jednego z Wydziałów Politechniki Wrocławskiej.
Na informację o rzekomym zagrożeniu Musila zareagować policja, która podjęła  czynności zmierzające do zapobieżeniu zagrożeniu.
– Mateusz T. został przesłuchany w charakterze podejrzanego, i przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. – mówi Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Złożył też wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Natomiast Kacper S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Studentom grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
POW