Policjanci z Cieszyna wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 13-latka. Chłopca leżącego na chodniku jednego z deptaków w Wiśle odnaleźli spacerujący turyści. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji dziecka nie dało się uratować. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.

Wczoraj około godz. 15.30 policjanci zostali wezwani w okolicę Bulwaru Braci Cienciałów w Wiśle. Z przekazanych informacji wynikało, że turyści spacerujący deptakiem zauważyli chłopca leżącego na chodniku. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, osoby te udzielały dziecku pomocy, następnie czynności reanimacyjne kontynuowała załoga karetki.

Niestety ratownikom nie udało się przywrócić funkcji życiowych chłopcu. Po trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, lekarz stwierdził zgon 13-letniego mieszkańca Wisły. Sekcja zwłok zarządzona przez prokuratora pozwoli na ustalenie przyczyny jego śmierci. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że chłopiec wracał z korepetycji. Nie posiadał widocznych obrażeń ciała.

Wstępnie nic nie wskazuje na to, aby ktoś przyczynił się do śmierci chłopca. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tej tragedii.

KPP Cieszyn

fot policja