Watykan: Franciszek potępia antysemityzm

0

Podczas spotkania w Watykanie z delegacją żydowskiej Ligi przeciwko zniesławieniu papież potępił antysemityzm. Franciszek przypomniał swój ubiegłoroczny pobyt na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Papież powiedział, że poczuwa się do obowiązku walki z antysemityzmem, który sprzeczny jest z zasadami chrześcijaństwa.

Wspominając swoje milczenie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, Franciszek podkreślił, że nie ma adekwatnych słów w obliczu podobnej grozy okrucieństwa i grzechu, pozostaje modlitwa, aby Bóg miał litość i aby nie powtórzyły się podobne tragedie.

Papież stwierdził, że antysemityzm jest dziś nadal niestety rozpowszechniony, dlatego, podkreślił, Kościół katolicki czuje się w sposób szczególny w obowiązku uczynić, co w jego mocy, by odpierać tę tendencję. Franciszek powiedział, że wobec szerzącej się dziś na świecie przemocy potrzebne jest czynne wspieranie dobra, polegające na niezmordowanym umacnianiu sprawiedliwości, zgody i integracji.

źródło: IAR

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ