W obliczu choroby szczególnie potrzebna jest nadzieja i wsparcie, które może nadejść ze strony rodziny, najbliższych… a czasem nieznajomych. Fundacja „Dr Clown” zadbała o okazję na to, by wesprzeć chorujących i przekazać im dobrą energię. W ramach akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego!” każdy może napisać chorej osobie list z wyrazami życzliwości i wsparcia, a wolontariusze Fundacji z okazji Światowego Dnia Chorego, przypadającego 11 lutego, przekażą te słowa otuchy pacjentom szpitali w Warszawie oraz innych polskich miejscowościach.

Fundacja „Dr Clown” zachęca mieszkańców Warszawy (i nie tylko) do przesłania dobrych myśli, życzeń, pozdrowień dla chorych. Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” zaniosą listy do chorych przebywających w szpitalach i hospicjach 11 lutego z okazji Światowego Dnia Chorego.

Pacjenci w szpitalach dla dorosłych często czują się samotni. Akcja „Wszystkiego dobrego dla chorego!” na pewno sprawi, że na ich twarzach zagości uśmiech – relacjonuje Anna Mossakowska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Warszawie.

Co może znaleźć się w takim liście do chorego? Słowa wsparcia, otuchy i nie tylko.  W zeszłym roku nie brakowało przemyślanych słów dających poczucie prawdziwej bliskości z chorym, rysunków, a nawet numerów telefonów, na wypadek gdyby chory miał ochotę z kimś porozmawiać – wspomina Marta Szewerda, Pełnomocnik regionalny Fundacji „Dr Clown” w Opolu.

Kartki z dobrymi życzeniami trafią do pacjentów Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus oraz Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.

Chętni do udziału w warszawskiej akcji mogą przesyłać życzenia drogą elektroniczną, za pośrednictwem Facebooka – w formie wiadomości do warszawskiego oddziału Fundacji „Dr Clown” (www.facebook.com/drclownwarszawa) lub w formie komentarzu w wydarzeniu (https://www.facebook.com/events/1623797564594100/).

Ponadto, w wybranych szkołach, kawiarniach, księgarniach, bibliotekach i innych placówkach w wielu polskich innych polskich miastach pojawiły się specjalnie oznakowane pojemniki oraz kolorowe karteczki do napisania listów. Akcja „Wszystkiego dobrego dla chorego!” odbędzie się w Warszawie, a także na Opolszczyźnie, w Trójmieście, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Kielcach oraz w internecie – wirtualnie przekazane kartki zostaną przepisane przez wolontariuszy i również przekazane chorym.

 Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem i zabawą” (geloterapii), realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2016 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili około 52 tysiące podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” w Warszawie w 2016 roku odwiedzili ponad 9,6 tysiąca podopiecznych w szpitalach i placówkach różnego typu w Warszawie i okolicach.

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”:  www.drclown.pl