Policjanci z Olsztynka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 82-latku. Sprawcy weszli do mieszkania starszego mężczyzny pod pretekstem sprzedaży odzieży i po chwili zaatakowali go. Wychodząc z mieszkania zabrali ze sobą ponad 14 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (29.01.2017) około godz. 12:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Olsztynek. Do mieszkania 82-latka – pod pretekstem sprzedaży odzieży – zapukało dwóch śniadych mężczyzn. Zostali wpuszczeni do środka przez lokatora i tam zaatakowali pokrzywdzonego. Używając siły zabrali mu portfel i pieniądze w kwocie ponad 14 tysięcy złotych, a następnie wybiegli z budynku, wsiedli do auta i odjechali.

Kryminalni z Olsztynka od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Sprawdzali każdą informację, która mogła przyczynić się do ustalenia sprawców. W wyniku szeregu czynności ustalili, że odpowiedzialnymi za to przestępstwo są najprawdopodobniej dwaj mieszkańcy Olsztyna – 69-latek i jego 45-letni syn. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.

Wobec młodszego został zastosowany dozór policyjny i po przeprowadzonych czynnościach procesowych podejrzany został zwolniony do domu. Natomiast o dalszym losie jego ojca zadecyduje sąd. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskować będą dziś (02.02.2017) o jego aresztowanie.

W toku prowadzonych czynności, kryminalni ustalili, że zamieszany w tą sprawę jest również jeszcze jeden z członków rodziny podejrzanych. Mężczyzna aktualnie ukrywa się przed organami ścigania. Jednak jak mówią policjanci, zatrzymanie tej osoby to tylko kwestia czasu.

(AB/TM)