Policjanci będą wyposażeni w maski chroniące przed smogie

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Policjanci będą mogli korzystać z masek chroniących przed smogiem; Komenda Główna Policji chce w nie zaopatrzyć funkcjonariuszy służących na ulicach. Zdrowie policjantów stawiamy na pierwszym miejscu- mówił kom. Andrzej Browarek z biura prasowego KGP.
Od początku roku w wielu miastach Polski przekroczone są normy dotyczące jakości powietrza. Jednym ze sposobów ograniczenia skutków smogu jest noszenie masek z filtrem HEPA lub filtrem z węgla aktywnego.
„Komendant Główny Policji wydał dyspozycję biuru logistyki policji, które ma zrobić zestawienie potrzeb. Naszym celem jest, aby każdy policjant, który potrzebuje takiej maseczki i chce w niej pełnić służbę miał taką możliwość” – powiedział Browarek.
Dodał, że obecnie zbierane są informacje z komend wojewódzkich policji, a następnie zostanie przygotowane zestawienie, ile potrzeba maseczek. Browarek podkreślił, że maseczki mają być najlepsze i stanowić najlepszą możliwą ochronę dla funkcjonariuszy.
Podkreślił, że decyzja o zakupie masek dla policjantów związana jest z pogorszeniem się jakości powietrza w miastach. „W poprzednich latach to zagrożenie smogiem pojawiało się raz, dwa razy do roku – może kilka razy. Obecnie widzimy, że mamy do czynienia z pogorszeniem się jakości powietrza, jest coraz gorzej. Musimy dbać o zdrowie policjantów” – wskazał.
Zapewnił, że noszenie przez policjantów maseczek nie będzie stanowiło złamania regulaminu mundurowego. „Najważniejsze jest zdrowie policjantów i to stawiamy na pierwszym planie. Policjanci, szczególnie policjanci z ruchu drogowego pełnią służbę w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w miejscach gdzie jest duża ilość pojazdów w związku z tym chcemy dbać o ich zdrowie” – dodał.
Zaznaczył, że w czasie kontroli – jeśli zajdzie taka potrzeba – policjant zdejmie maskę. „Oczywiście, jeśli osoba kontrolowane przez funkcjonariusza będzie miała jakieś wątpliwości co do jego tożsamości, myślę, że na chwilę przeprowadzania interwencji zdjęcie maski nie będzie stanowiło problemu” – powiedział.
Kurier PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ