Trzech mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony, z założonymi na twarzach maskami 26 stycznia, około godz. 17.40 w Rząsce, wtargnęło do hurtowni motoryzacyjnej, po czym sterroryzowało gazem łzawiącym oraz przedmiotem przypominającym pistolet dwóch pracowników tej firmy. Następnie z kasetki ukradli ponad 6 tysięcy złotych i odjechali.

 

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring znajdujący się w budynku. Pracownicy hurtowni, którzy na szczęście nie doznali obrażeń ciała, telefonicznie powiadomili Policję o zdarzeniu.
Mundurowi błyskawicznie przybyli na miejsce i podjęli szereg czynności służbowych, które doprowadziły do wytypowania i zatrzymania kilka godzin po napadzie trzech pochodzących ze Śląska sprawców rozboju (mężczyźni w wieku od 27 do 59 lat). Pierwszy został zatrzymany na zjeździe z autostrady a dwaj kolejni w mieszkaniu w Katowicach.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w rozboju z użyciem środka obezwładniającego (w postaci gazu pieprzowego), za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.
KWP w Krakowie / ig