W lutym Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosi na kolejny koncert odbywający się w ramach jesienno-zimowego cyklu Kawiarnia Jazzowa. Tym razem do Płocka przyjedzie jeden z najlepszych polskich gitarzystów jazzowych, czyli Przemysław Strączek ze swoim projektem muzycznym. Przemek Strączek &AsianStringsCollective „Three Continents” zagra 25 lutego w sali koncertowej POKiS. Bilety w cenie 30 zł można już kupić w Bileterii POKiS oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.
Przemek Strączek &AsianStringsCollective „Three Continents” to najnowszy projekt muzyczny Przemysława Strączka z udziałem artystów z Azji i Ameryki Południowej. Fascynacja klimatem Dalekiego Wchodu zainspirowała muzyka do wykorzystania elementów kultury azjatyckiej w swojej twórczości.  Wiosną 2015 roku projekt po raz pierwszy został zaprezentowany w Singapurze w ramach Shaw Foundation Symphony Stage w Ogrodach Botanicznych. Muzyka zespołu to kompozycje lidera w stylistyce jazzu, muzyki improwizowanej, eksperymentalnej oraz worldmusic. Atutem tego projektu jest muzyczne połączenie kultury polskiej, europejskiej, azjatyckiej i południowo amerykańskiej z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów chińskich tj.guzheng i erhu oraz instrumentów perkusyjnych. W skład zespołu wchodzą muzycy z trzech kontynentów.

2

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od kilku lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top.
XuFengxiato instrumentalistka grająca na guzheng’u, pipie oraz sanxianie, pochodząca z Chin. Mocno wpisała się w nurt propagowania azjatyckich instrumentów tradycyjnych we współczesnej muzyce improwizowanej i instrumentalnej. W dzieciństwie członkini sławnej Shanghajskiej Orkiestry Kameralnej. Swoją karierę zaczęła w latach 80. gdzie była basistką pierwszej grupy rockowej w Shanghaju. Od lat 90. współpracuje z wieloma muzykami w Europie głównie z Niemiec wykonując repertuar eksperymentalny. Wynikiem tej współpracy są płyty nagrane z takimi muzykami jak Peter Brotzmann, UweOberg czy Joe Fonda.
Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock). Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą.
TomasCelis Sanchez to instrumentalista perkusyjny urodzony w Meksyku. Absolwent Akademii Muzycznej w Meksyku w klasie kontrabasu. Niezwykle ceniony tzw. muzyk towarzyszący, znany m.in. ze współpracy z Ewą Urygą, Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek, Justyną Steczkowską, Ewą Bem oraz zespołem Raz Dwa Trzy. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych m.in. w Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival, Kikinda w Serbii.
Koncert grupyPrzemek Strączek &AsianStringsCollective odbędzie się 25 lutego o godz. 18 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a). Ceny biletów:30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu). Bilety są już dostępne w Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.