Dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego wpadli w ręce dolnośląskich policjantów. Podejrzani o włamanie w nocy do TIR-a stojącego na jednym z przydrożnych parkingów i kradzież 7 palet z kawą, wykorzystali sen kierowcy ciężarówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli busa załadowanego trefnym towarem. Obaj zatrzymani, po usłyszeniu zarzutów, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do TIR-a stojącego w nocy na jednym z przydrożnych parkingów i kradzież przewożonego towaru. Zatrzymani, to mieszkańcy województwa mazowieckiego, w wieku 30 i 41 lat.

1

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu wrocławskiego. Sprawcy wykorzystali sen kierowcy. Przecięli stalową linkę zabezpieczającą właz do naczepy. Z ciężarówki ukradli 7 palet kawy o wartości blisko 70 tys. złotych. Po zatrzymaniu podejrzanych, policjanci zabezpieczyli też na terenie powiatu oleśnickiego samochód marki Iveco wyładowany towarem pochodzącym z kradzieży. Pojazd został zabezpieczony. Skradzione mienie odzyskano w całości.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut włamania i kradzieży. Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, który zastosował na chwilę obecną wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu badają wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzając przy tym, czy podejrzani mają na koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa. Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

(KWP Wrocław/ar)

Zobacz również: