Tyler, TX September 2,2008-- A member of the Texas Forest Service moves a batch of MRE (meals ready to eat) in a warehouse in Tyler, TX.supplies in a The warehouse is being used to handle basic supplies of water and MRE (meals ready to eat) for distribution to residents affected by Hurricane Gustav. Photo by Patsy Lynch/FEMA
Do 8 lat więzienia grozi 55-latkowi z Sochaczewa za poświadczanie nieprawdy w dokumentach. Mężczyzna wystawiał zaświadczenia o odbytym kursie i pozytywnym wyniku egzaminu końcowego obsługi wózków widłowych. W rzeczywistości kurs i egzamin nigdy się nie odbywały.

Sochaczewscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali mężczyznę, który był podejrzewany o poświadczanie nieprawdy w dokumentach. Funkcjonariusze ustalili, że 55-latek od 2013 roku wystawiał zaświadczenia o tym, że dana osoba ukończyła kurs obsługi wózków akumulatorowych i spalinowych oraz pozytywnie ukończyła egzamin końcowy. W rzeczywistości część teoretyczna i praktyczna kursu oraz sam egzamin nigdy się nie odbyły, a mężczyzna wystawiał „lewe” zaświadczenia.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że w sprawę zamieszany jest również 38-latek z Sochaczewa. Mężczyzna kontaktował z 55-latkiem osoby, które za opłatą i bez uczestnictwa w kursie chciały uzyskać zaświadczenie. Część pieniędzy z przestępczego procederu trafiała do jego kieszeni za pośrednictwo.

Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Mężczyzna, który wystawiał zaświadczenia usłyszał 43 zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Konsekwencje poniesie również 38-latek, który usłyszał 9 zarzutów pomocnictwa w przestępstwach popełnionych przez 55-latka. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Zobacz również: