Gmina zdobyła pieniądze na budowę parkingu „Parkuj i jedź” w Międzyborowie. Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił, że na ten cel w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych otrzymali prawie 2,94 mln zł dofinansowania. Całkowita wartość budowy to prawie 3,73 mln złotych.
Teraz obok stacji kolejowej w Międzyborowie powstaną trzy obiekty postojowe. Będzie tam 230 miejsc parkingowych, z czego 8 dla kierowców niepełnosprawnych i 80 dla rowerzystów. Inwestycja będzie położona przy stacji kolejowej oraz ul. Sportowców i ul. Niepodległości. W ramach budowy powstaną ciągi piesze, odwodnienie i oświetlenie terenów oraz drogi manewrowe.
Parkingi od dawna były tam potrzebne, bo wielu mieszkańców z Międzyborowa, Jaktorowa, Baranowa czy Radziejowic dojeżdża do pracy pociągiem. Teraz będą mogli bezpiecznie zostawić swój samochód albo rower i przesiąść się do pociągu.
Istnieje szansa na to, że gmina może otrzymać dofinansowanie na drugi parking.
W niedługim czasie będziemy mogli również skorzystać z dofinansowania na drugi parking w Jaktorowie. Potrzeba nam jeszcze kilka miesięcy na skompletowanie reszty dokumentów i złożenie wniosku, który mam nadzieję zostanie zaakceptowany – informuje wójt Gminy Jaktorów Maciej Śliwierski.
am
fot. mazovia.pl