23 stycznia udziały Dwójki osiągnęły 11,2%, co było jej najwyższym poniedziałkowym wynikiem od końca września ub.r. O sukcesie Dwójki przesądziła wysoka oglądalność oferty wieczornej, w tym premiery serialu francuskiego „Zemsta o jasnych oczach”.

Po triumfie TVP1, która zakończyła weekend 21 – 22 stycznia jako absolutny lider oglądalności, z impetem w nowy tydzień weszła Dwójka. 23 stycznia jej udziały wyniosły 11,2%, co stanowi najwyższy poniedziałkowy wynik tej anteny od 26 września zeszłego roku (gr. 4+).

Pozycję lidera wieczoru Dwójka przejęła o godz. 20:08, wraz z emisją nowych odcinków „Barw szczęścia” oraz „M jak Miłość” i utrzymała podczas premiery francuskiego mini serialu „Zemsta o jasnych oczach”. W trakcie nadawania pierwszej części tej sensacyjnej opowieści – godz. 21:50 – 23:30 – TVP2 przyciągnęła prawie 2 mln widzów (udz. 17,2%, gr. 4+) .

LAETITIA MILOT

Poniedziałkowe pasmo wieczorne to ukłon w stronę kobiet. Po emisji „M jak Miłość” kobieca widownia oczekiwała propozycji równie atrakcyjnej i budzącej podobne emocje. I najwyraźniej taką znalazła, co potwierdza sukces „Zemsty o jasnych oczach”.

Ten mini serial ma wszystko, czego wymaga się od tego rodzaju produkcji. Sensacyjną intrygę, motyw zbrodni i kary, piękną scenerię francuskiej Riwiery, urodziwą bohaterkę, wątek romansowy. Akcja serialu zaczyna się 10 lat po zagadkowej śmierci matki i brata Olivii w wypadku samochodowym. Ona sama cudem uniknęła wtedy śmierci. Teraz wraca na francuską Riverę, aby w okolicach Nicei wyjaśnić, kto stoi za śmiercią jej bliskich. Olivia Alessandri ukrywa swoją prawdziwą tożsamość, aby łatwiej odnaleźć sprawców zbrodni. Reżyserem serii jest David Morley, w rolach głównych występują: Latitia Milot, Claire Borotra, Bernard Yerls, Gautry Lannick.

(Biuro Marketingu TVP)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również: