Dzisiaj (23 stycznia 2017 roku) Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierowano do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Rafałowi B. pseudonim Bukaciak. W sumie prokuratura zarzuca mu popełnienie 22 przestępstw.

POCZYTAJ O TEJ SPRAWIE

Prokuratorskie zarzuty

Rafała B. oskarżono o dokonanie, w ramach działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, dwóch zabójstw – Grzegorza Z. pseudonim „Pająk” oraz Grzegorza P. pseudonim „Pekin”.

Został on także oskarżony o udzielenie pomocy w dokonaniu zabójstw dwóch kolejnych osób – mężczyzny o pseudonimie „Max” oraz mężczyzny o pseudonimie „Postek”.

Rafała B. oskarżono również o podżeganie do zabójstwa dwóch innych osób, a także o usiłowanie dokonania zabójstwa kolejnej osoby.

Prokurator oskarżył ponadto Rafała B o udział w porwaniach dla okupu, wymuszeniach rozbójniczych i w przemycie narkotyków.

Do zabójstw doszło w 2002 roku w ramach porachunków między konkurencyjnymi grupami przestępczymi działającymi na terenie Warszawy i okolic. Mężczyźni, w zabójstwie których pomagał Rafał B., przez lata poszukiwani byli jako zaginieni. Dopiero w następstwie czynności procesowych dokonanych w toku śledztwa udało się ustalić miejsce ukrycia ich zwłok.

Podejrzany Rafał B. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Przyczynił się także do ujawnienia zwłok dwóch mężczyzn, o zabójstwo których został oskarżony członek gangu mokotowskiego.

Ponad 100 osób podejrzanych

Sprawa ta została wyłączona do odrębnego śledztwa z innego postępowania, którego przedmiotem jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym – tzw. grupy Bukaciaka. Postępowanie to również prowadzone jest przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie we współpracy z Zarządem w Warszawie CBŚP.

W sprawie tej dotychczas przedstawiono już zarzuty ponad 100 osobom. Ponadto zabezpieczono 40 jednostek broni palnej i ponad 2 tysiące sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

źródło: PK