Przejezdna jest już droga krajowa nr 27, na której w sobotę wieczorem doszło do wypadku amerykańskiej ciężarówki – wynika z niedzielnego komunikatu GDDKiA. Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Droga nr 27 prowadzi z Zielonej Góry w kierunku Żar i Żagania. W Żaganiu stacjonuje kilkuset żołnierzy i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

Do wypadku ciężarówki z amunicją doszło w rejonie miejscowości Piaski w powiecie zielonogórskim. Z pojazdu wysypał się ładunek.

– Kierowca ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Kierowane przez niego auto wpadło w poślizg i wypadło z drogi. Część przewożonej amunicji wypadła na drogę – poinformował w niedzielę rzecznik MON.

Jak dodał, dwóch amerykańskich żołnierzy – kierowca i pasażer odniosło lekkie obrażenia. Udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

Zaraz po wypadku miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową, policję i strażaków. Droga została zamknięta, wyznaczono 200 metrową strefę bezpieczeństwa i wytyczono objazdy – prace miały trwać do rana w niedzielę.

Poranny komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informował, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Teren, w którym doszło do zdarzenia jest niezamieszkany. (IAR)

 

Zobacz również: