Prezydent Andrzej Duda otworzył w niedzielę w Zakopanem charytatywne zawody narciarskie zjeżdżając jako kapitan drużyny, w której skład wchodzi czołówka polskich narciarzy – olimpijczyków. Dochód z imprezy wesprze niepełnosprawnych sportowców.
To już trzecia edycja charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2017”. To wydarzenie wspierające podopiecznych fundacji Handicap Zakopane, podczas której narciarze ustanawiają rekord Guinnessa w jeździe na nartach non stop przez 12 godzin.

2

– Serdecznie dziękuję, że jesteście państwo tutaj, że poświęcacie niedzielę, aby wziąć udział w tych zawodach. Mamy do przejechania co najmniej 603 km, bo poprzedni rekord to 602 km. Mam nadzieję, że państwo podołacie – mówił tuż przed rozpoczęciem maratonu prezydent.
Podziękował za zorganizowanie tego wydarzenia i za popularyzowanie narciarstwa. – Aby jak najwięcej ludzi w ten zdrowy, sportowy sposób spędzało czas. Życzę wszystkim powodzenia i abyśmy z uśmiechem zakończyli te zawody, wtedy kiedy rekord zostanie już pobity – mówił przed pierwszym zjazdem prezydent.
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podziękował prezydentowi za to, że „na wszystkie prośby władz miasta odpowiada pozytywnie z pełnego serca z otwartością dla nas”. – Robi pan to z serca dla tych, którzy otrzymają konkretną pomoc – mówił Dorula.
– Chcemy przejechać jak najwięcej kilometrów na nartach, bo mamy w tym wielki cel. Chcemy pozyskać środki na działania fundacji Handicap Zakopane. Im więcej przejedziemy kilometrów tym więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych dla niepełnosprawnych sportowców – wyjaśniła prezes fundacji, olimpijka Małgorzata Tlałka-Długosz.

źródło: prezydent.pl