Zgodnie z tradycją, styczniowy weekend w gminie Teresin upłynie przede wszystkim pod znakiem Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Popularny już nie tylko w naszym kraju konkurs pod hasłem „Nasze Wieczne  Kolędowanie ‘2017” organizowany jest już po raz siedemnasty!
Na festiwal, który odbędzie się w dniach 27-29 stycznia 2017r. zaprasza Teresiński Ośrodek Kultury oraz Klasztor Ojców Franciszkanów. Artyści zaprezentują nam swój wokalno-muzyczny talent na kameralnej scenie w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie. Wstęp jest zupełnie wolny, a sądząc po wstępnych przesłuchaniach, poziom będzie, jak co roku, bardzo wysoki, stąd bardzo zachęcamy do kibicowania artystom.
Zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe. Przed tygodniem pisaliśmy, że organizatorzy z Teresińskiego Ośrodka Kultury po raz kolejny musieli przeprowadzić eliminacje. Do udziału zgłosiło się ponad 120 uczestników z całej Polski i zza granicy. Po bardzo długich przesłuchaniach ostatecznie zamknięto listę uczestników tegorocznego Festiwalu. Na deskach sali św. Bonawentury wystąpią m.in.: Zuzanna Lietz, zespół Rodzynkin, Paweł Szymański, Patrycja Jakubiak, zespół Pieśni Ludowej Kiernozianie, Lena Klembalska, Kinga Zielska, Karolina Ziętek, zespół Pieśni i Tańca Mazovia, Karolina Czarkowska, Julia Gąsiorkiewicz, Kamila Rudzka, Milena Markowska, Gabriela Kurzac, Julia Leszczyńska, kwartet wokalny Fundament, Ewa Smerecka, Zespół Devoti Clarinetto, Blanka Gens i Hanna Wawrzyńczak, Anna Gąsiorkiewicz, Aleksander Klembalski, zespół Ajki, Jadwiga Danelczyk, zespół wokalny Bajka, Aleksandra Brzuszkiewicz, zespół wokalno-instrumentalny Amici, Wiktor Kopyczyński, zespół El Fuego, Zuzanna Gołąb, Ula Zubek, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Agnieszka Letniowska, Zespół Pieśni i Tańca Tęcza, Dominika Zdyb i Michał Mazur, Sylwia Lewicka, zespół wokalny Akolada, Urszula Szumska, Scala Sancta, Paulina Szczepaniak, Oliwia Kopiec, Rodzina Oponiów, Nikola Heromińska, Monika Bodziak, Mikołaj Dyka, zespół Przygoda.pl, Patrycja Markowska, Mateusz Subocz, Marysia Stasiak, Malwina Wojciechowska, ekipa Mrokowiacy, Maja Fijałkowska, Maciej Dmoch, zespół ludowy Wiskitki, Kornelia Kanclerz, Joanna Białkowska, zespół Miriam, Jagoda Dymczyk, Alicja Czajkowska, Aleksandra Lewicka, zespół Izydorki, Zespół Pieśni Dawnej Jarzębina.
Jury konkursowe oceniać będzie ich praktycznie w sobotę 28 stycznia. Z kolei dzień wcześniej (27.01), na scenie Teresińskiego Ośrodka Kultury odbędą się konsultacje z Magdą Ptaszyńską, wokalistką, muzykiem, autorką muzyki i tekstów, absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wykładowcą w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Natomiast po południu na konkursowej scenie w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie uczestnicy będą mogli przeprowadzić próby mikrofonowe. W niedzielę po obiedzie uczestnicy będą mieli okazję jeszcze raz spotkać się z Magdą Ptaszyńską, która omówi festiwal i osobiście będzie można skonsultować swój występ.
A tak przedstawia się program Festiwalu „Nasze Wieczne Kolędowanie”:
Sobota 28 stycznia (sala św. Bonawentury, Niepokalanów)
8.00 – 10.30 – Próby mikrofonowe
11.00 – 13.30 – Przesłuchania konkursowe cz. I
13.30 – 14.30 – Przerwa
14.30 – 18.00 – Przesłuchania konkursowe cz. II
Niedziela 29 stycznia

7.00 – 13.00 – Kolędy w czasie Mszy w wykonaniu uczestników Festiwalu (Bazylika w Niepokalanowie)

14.30 – 15.30 – Wielki Finał – werdykt jury, wręczenie nagród, koncert laureatów (sala św. Bonawentury).

 Marcin Odolczyk

Zobacz również: