Przemysł kosmetyczny dostarcza nam ciągle nowych specyfików do pielęgnacji skóry. Często potrzebujemy natychmiastowej poprawy kondycji skóry i wtedy przychodzą nam z pomocą skondensowane kosmetyki. Cera staje się po nich wyraźnie gładsza, świeża i wypoczęta.
 Maseczki błyskawiczne
Usuwają z twarzy oznaki zmęczenia. Nawilżające lub ujędrniające możemy nakładać pod makijaż. Zawarte w nich składniki zatrzymają wodę w naskórku i przez to sprawiają, że jest dobrze nawilżony. Maseczki z wyciągiem roślinnym, witaminami, algami spowodują odżywienie głębokich warstw skóry.
Maseczki liftingujące
Wygładzą skórę jak żelazko. Doskonałe przed ważnym wyjściem.
Ampułki przeciw stresom
Jeśli jesteś zestresowana, zastosuj ampułki przeciw stresom. Zawierają one substancje pojędrniające skórę: wyciągi z drożdży, białka zbóż, witaminę A, E, C, kenzym Q10. Ten silnie regenerujący kompleks składników zamknięty w hermetycznych pojemniczkach pozbawiony jest konserwantów. Po otworzeniu musi być natychmiast zużyta.
Kuracja z serum
Cera z wyraźnymi bruzdami, zmarszczkami, zwiotczeniem skóry wymaga kuracji z użyciem serum. Ten specyfik jest kompozycją wzmacniających naskórek protein i witamin oraz wyciągów z miłorzębu japońskiego, bluszczu, które pobudzają komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny. Te substancje wysychając na skórze, kurczą się i wygładzają naskórek. Spektakularne działanie odmładzające posiada witamina C, gdyż wspomaga wytwarzanie kolagenu, spłyca zmarszczki, pobudza mechanizmy obronne skóry i rozjaśnia cerę. Natomiast witamina A przyspiesza wzrost komórek, poprawia jędrność i sprężystość skóry. Serum ma też w składzie peptydy, które uelastyczniają skórę i ją rozświetlają. Wszystkie te substancje mają zdolność głębokiego wnikania w skórę.
Polecam zabiegi z użyciem serum, ampułek, kapsułek  w okresie zimy. Skóra jest narażana na częste zmiany temperatury, wiatr i mróz. Szczególnie namawiam do zabiegów na bazie witaminy C. Jest to dobry czas, ponieważ nie mamy jeszcze dużego nasłonecznienia.
Zabiegi na bazie wielu z powyższych preparatów polecam dla każdego. Wszystko polega na właściwym dobraniu ich do wieku oraz rodzaju cery.
Hanna Kasztelan

Zobacz również: