Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają młodych kinomanów do udziału w czwartej edycji Magicznej Latarni. To niezwykły klub filmowy dla dzieci w wieku 6-12 lat, oferujący comiesięczne, całkowicie bezpłatne seanse filmowe, które w wyjątkowy sposób prezentują historię światowej kinematografii. Właśnie ruszył nabór. Uczestnicy zobaczą pierwszy z dziewięciu filmów już w lutym.

Projekt odpowiada na potrzeby edukacji audiowizualnej bardzo młodego widza, będąc jednocześnie wspaniałą rozrywką. Program Klubu Magicznej Latarni dostarcza dzieciom narzędzi pozwalających zrozumieć oglądane obrazy. Młodzi filmoznawcy nabywają umiejętność odbioru sztuk audiowizualnych, dzięki czemu mogą stać się również aktywnymi i świadomymi twórcami takich przekazów. Każdy pokaz poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które przygotowują dzieci do odbioru prezentowanego filmu.

 W tym roku dowiemy się między innymi co zmajstrował „Mikołajek”, kim jest „Narzeczona dla księcia”, do kogo trafia „Podniebna poczta Kiki” i jakie przygody przeżyła mała „Heidi”.

Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Warunkiem uczestnictwa jest udział w całorocznym cyklu. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza online do 8 lutego włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc.

 Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na spotkanie pokazowe. To dobra okazja, aby przed rozpoczęciem sezonu zobaczyć jak wyglądają zajęcia w Klubie Magicznej Latarni. Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a.

 Dokładny harmonogram projekcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Warsztatów Kultury – www.warsztatykultury.pl

Idea Klubu Magicznej Latarni narodziła się w Szwajcarii, ale przez ponad dwadzieścia lat rozprzestrzeniła się na 17 krajów, by cieszyć dzieci na całym świecie. Klub Magicznej Latarni w Warsztatach Kultury jest jedynym klubem w Polsce.

Zobacz również: