Od 9 stycznia autobusy zatrzymują się na przystanku GRODKOWSKA  w kierunku centrum. Kierowcy zostawiający samochody na parkingu na południowej jezdni ulicy Górczewskiej oraz mieszkańcy osiedli położonych przy ulicy Grodkowskiej i Kluczborskiej zyskali łatwiejszy dostęp do autobusów kursujących ulicą Górczewską.

 9 stycznia został uruchomiony przystanek GRODKOWSKA, zlokalizowany na ulicy Górczewskiej na wysokości ulicy Grodkowskiej, przed wiaduktem kolejowym. Na przystanku zatrzymują się na żądanie autobusy linii 109, 154, 171, 190 i N43.

Przystanek powstał z myślą o kierowcach, którzy mogą zostawiać samochody na parkingu wytyczonym na południowej jezdni ulicy Górczewskiej. Usprawnił także korzystanie z komunikacji autobusowej mieszkańcom osiedli położonych przy ulicy Grodkowskiej i Kluczborskiej. Przed uruchomieniem konieczne było wytyczenie bezpiecznej drogi dojścia do przystanku.

Przystanek GRODKOWSKA w przeciwnym, zachodnim kierunku został uruchomiony wcześniej – obecnie przystanki GRODKOWSKA funkcjonują więc w obu kierunkach.

Zobacz również: