Władze Grodziska Mazowieckiego ufundowały nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu grafficiarzy. W listopadzie zamazali oni mural przy ulicach Teligi i 3 Maja i namalowali graffiti na ścianach bloków przy ul. Kopernika i Rusałki. Zaraz po świętach Bożego Narodzenia pojawiły się nowe malunki.
Nagroda pieniężna za ujęcie graficiarzy została podana do wiadomości mieszkańców tuż po namalowaniu napisu: „Legia” na jednym z bloków przy ul. Teligii. Choć to duża kwota, bo aż trzy tysiące złotych, to do tej pory nikt się nie zgłosił.
Najprawdopodobniej nikt nie wie kto za tym stoi, bo wysokość nagrody aż korci aby wskazać sprawców.
To dla nas duże zdziwienie, być może mieszkańcy po prostu nie wiedzą, kto mógłby dokonać takich malunków i dlatego nie przekazują nam informacji – mówi grodziski komendant Straży Miejskiej Dariusz Zalesiński.
Wcześniej zamalowany został mural gminny na garażu również przy ul. Teligii. Strażnicy mają kłopot z ustaleniem sprawców, choć ewidentnie widać że ten ktoś jest fanem piłki nożnej, a raczej klubu sportowego „Legia”, bo podobnych napisów jest więcej.
W związku z tym postanowili więc zwiększyć patrole w rejonie osiedla, a na dodatek wykryli, że klatki są wymalowane niemal z każdej strony.
Komendant SM w Grodzisku uważa, że to dzieło kilku osób, które od lat uprawiają ten proceder. Aktualnie trwają także próby nawiązywania rozmów z zarządcami budynków, którzy nic z tymi napisami nie robią. Jak podkreśla Zalesiński: jeden napis zachęca do wykonania kolejnych, bo sprawcy czują się bezkarni.
Osoba, która wskaże sprawcę otrzyma 3 tysiące złotych i będzie miała zapewnioną anonimowość. Chętni, którzy coś konkretnego wiedzą, mogą zgłaszać się do Straży Miejskiej w Grodzisku. Ważne aby były dowody na to, że ten ktoś to zrobił, a nie wskazywanie np. nie lubianego sąsiada, jak to bywa w wielu przypadkach.
am
fot. grodzisk.pl

Zobacz również: