TCZEW: Zgwałcił 13-letnią córkę znajomych

Prokuratura Rejonowa w Tczewie skierowała 5 stycznia do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który w czerwcu zgwałcił  13-letnią dziewczynkę.

Do zdarzenia doszło 26 czerwca 2016 roku w Tczewie w okolicach bulwaru nad Wisłą. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy 27. czerwca 2016r. Ostatecznie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

– Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna zabrał ze sobą kilkunastoletnią dziewczynkę na spacer. Dziecko poszło z tym człowiekiem, bo znało go jako znajomego rodziny. W ustronnym miejscu doszło do gwałtu – mówiła Ewa Ziębka z Prokuratury Rejonowej w Tczewie.

Dziecko trafiło do szpitala. Policja zaś  zatrzymała w tej sprawie 42-letniego mężczyznę, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na doprowadzeniu przemocą do obcowania płciowego 13-letniej pokrzywdzonej.  Podejrzany w przeszłości odsiadywał wyrok w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko życiu.

Zarzucono mu również naruszenie nietykalności cielesnej 30-letniego mężczyzny. Bandyta uderzył dwukrotnie pokrzywdzonego, gdy ten próbował go zatrzymać.

– Na wniosek Prokuratury zastosowano wobec podejrzanego, jako środek zapobiegawczy, tymczasowe aresztowanie.   –  informuje Tatiana Paszkiewicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

ez

Zobacz również: