Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie przy wsparciu Sekcji Antyterrorystycznej Sztabu Policji KWP w Olsztynie zatrzymali dwóch mieszkańców Świnoujścia. Mężczyźni poszukiwani byli w związku z zabójstwem 19 – latka na terenie miasta.

1 stycznia br. Iławscy policjanci otrzymali informację o dwóch mężczyznach podejrzanych o zabójstwo 19 – latka w Świnoujściu. Mieli oni przebywać na terenie powiatu iławskiego. Funkcjonariusze, od momentu uzyskania informacji o poszukiwaniach, działali wielotorowo wykonując szereg czynności  które mogły posłużyć do ustalenia miejsca przebywania mężczyzn.

Tego samego dnia, policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Olsztynie oraz policjanci z iławskiej komendy weszli do jednego z domów na terenie powiatu Iławskiego, gdzie mieli znajdować się poszukiwani. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Policjanci, zatrzymali poszukiwanego 30 – latka i jego o 9 – lat młodszego kolegę. Mężczyźni zostali przetransportowani do Komendy Policji w Iławie, a następnie odkonwojowani do KMP w Świnoujściu w celu wykonania dalszych czynności.

Kolejny napastnik, jak podaje portal iswonoujście.pl, sam zgłosił się na policję.

W związku z zabójstwem prokuratura wydała list gończy za 26-letnim Pawłem Włodarczykiem, który w ostatnim czasie mieszkał w Świnoujściu przy ul. Krzywej. ZOBACZ LIST GOŃCZY

Do zabójstwa 19-letniego Piotra doszło 29 grudnia. 19-letni Piotr, student prawa, marzył o tym, by być prawnikiem. Marzenie starał się zrealizować mimo choroby – dziecięcego porażenia mózgowego i niedowładu kończyn. Jego życia w brutalny sposób zostało przerwane 29 grudnia. To właśnie wtedy 19-latek został zamordowany przez oprawców, którzy wcześniej zwabili go do mieszkania i przetrzymywali

Ak/kw/eb

Zobacz również: