Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn wieku 30 i 31 lat, którzy na terenie dzielnicy Juliusz brutalnie usiłowali odzyskać dług od swojego znajomego. Rozpoczęli od wyłamania drzwi do mieszkania 83-letniej kobiety, bowiem początkowo pomylili adres. Potem, kiedy już udało im się dotrzeć do rzekomego dłużnika, pobili go i grozili jego żonie i córce. Obaj byli nietrzeźwi.

Obaj sprawcy to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Policjanci ustalili i zatrzymali ich po tym, jak wyłamując drzwi weszli siłą do mieszkania 83-letniej, przerażonej kobiety. Już w przedpokoju odkryli pomyłkę i uciekli.

Chwilę później udało im się trafić pod właściwy adres, gdzie pobili rzekomego dłużnika i grozili jego żonie i córce. Kiedy niedługo po tym zostali zatrzymani, okazało się, że jeden z nich miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a drugi około 3 promili. Obaj usłyszeli już zarzuty naruszenia miru domowego, zniszczenia mienia, pobicia i kierowania gróźb karalnych. Prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa może im grozić do 3 lat więzienia.

KWP Katowice

Zobacz również: